Елеос - це піклування.
Елеос - це допомога.
Елеос - це підтримка.
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
 
 
 
Понеділок, 30 листопада 2015 00:00

Закінчився другий етап польсько-українського проекту для освітян

Перш ніж говорити про цей без сумніву цікавий і дуже важливий захід, варто віддати шану його організаторам, адже без них не було б і цієї статті. Відбувся він завдяки і під керівництвом Клубу католицької інтелегенції у Варшаві та Синодального відділу соціального служіння та благодійності УПЦ Київського Патріархату «Eleos-Ukrainе» на чолі із заступником голови відділу священиком Сергієм Дмитрієвим. Саме їх кропітка та відчайдушна праця зібрала у Києві польських тренерів та українських спеціалістів з усіх регіонів України.

На території Михайлівського Золотоверхого монастиря, за що окрема вдячність від усіх учасників проекту Патріаршому наміснтку митрополиту Епіфанію, ректору Київської православної богословської академії, 5 днів майстри педагогічної справи вивчали мистецтво виховання та освіти наших найменших мешканців Землі. Тут зібралися освітяни з Києва, Рівного, Вінниці, Івано-Франківська, Кривого Рогу, Харківщини, Тернопільщини, Львівщини, Запоріжжя, Донеччини та Луганщини. Всі вони приїхали з чіткою метою отримати нові знання та вдосконалити свої навички. Кожен з них щиро вірить у те, що в його силах змінювати світ на краще, і в це важко не повірити самому, адже свої амбіції вони підтверджують відчайдушною працею. Говорять, що вчителі від Бога, — побачивши таких людей, — місця для сумнівів залишаються порожніми.

Назва проекту “Міні-проекти — невеликі дії, великі зміни” повністю відображає його ідею та зміст. Здавалося б, зовсім трошки — нові методи у роботі з дітьми, та ні, так тільки здається. Згадуються слова Схиархимандрита Іоана (Маслова) про те, що виховання людини є визначенням долі нації. Такі проекти й такі учасники дають великі надії на те, що нашу країну чекає світла доля. “Аби такі програми були 10-20 років потому, зараз ми б мали зовсім іншу картину освіти та виховання в Україні”, — зауважує учасниця проекту Олена Соколюк з Кривого рогу.

Програма була дуже насичена та різноманітна. Її склали ігри, анімації, семінари і лекції з дитячої психології та тренінг з розробки власного проекту. Акцент був поставлений на тому, чого край не вистачає сучасній системі освіти — практиці, на чому наголошують й самі учасники. Саме в практичних, неординарних та креативних методах роботи вони відчувають гостру потребу, про свідчить не тільки статистика, а й відгуки освітян зі зборів. “Раніше я не знав, як можна використовувати ігри на уроках, мене тому не вчиликаже Віктор — молодий вчитель української мови з Києва, – тепер я буду це робити, я бачу, що це дуже цікаво та ефективно”.

Особливо корисною для учасників стала теорія створення проекту Світлани Куц. Вони пройшли всі етапи реалізації власної ідеї у життя: від задуму до конкретної діяльності. Вже на тренінгу команди розробили власні ініціативи із чіткою стратегією її втілення та роботи. “Ми отримали дуже хороший фундамент для реалізації власних проектів. Можна починати”, — підсумовує Арина з Донеччини.

Проект завершився урочистим врученням священиком Сергієм Дмитрієвим та координатором проекту Клубу католицької інтелегенції у Варшаві «Інноваційні підходи у роботі з дітьми» Анітою Шимборською усім учасникам сертифікатів і ліричними промовами зі словами глибокою вдячності один одному.

Учасники роз’їхалися по своїх домівках. Та кожний з них повіз з собою не стільки документальне підтвердження участі у польсько-українському проекті, а скільки валіз з натхненням, новими знаннями і цікавими знайомствами. Про це кажуть їх очі, про ці кажуть вони самі. Було достатньо 5 днів, щоб створився міцний колектив сильних та обдарованих особистостей, готовий надалі не просто підтримувати зв’язки, а сумісно підкорювати вершини.

Слідкуйте за нами — пізніше будуть викладені усі практичні матеріали проекту з роботи з дітьми.

Нагадуємо, що проект співфінансується Фондом “Освіта для Демократії” у рамках програми RITA – Зміни в регіоні, який фінансується Польсько-Американським Фондом Свободи.

1

Останні відео

Всі новини
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prev Next

Міграція в Біблії

09-08-2016 Hits:1023 Відео Super User

Міграція в Біблії

Read more

В Андріївській церкві у столиці відкрили…

09-08-2016 Hits:820 Відео Super User

В Андріївській церкві у столиці відкрили виставку пам'яті загиблим героям

Read more

Перший молитовник в Україні шрифтом Брай…

09-08-2016 Hits:905 Відео Super User

Перший молитовник в Україні шрифтом Брайля ( Сюжет "СТБ")

Read more

Для бійців АТО відкрили центр психологіч…

09-08-2016 Hits:849 Відео Super User

Для бійців АТО відкрили центр психологічної допомоги

Read more

Священнослужителі позмагалися із дітьми …

09-08-2016 Hits:873 Відео Super User

Священнослужителі позмагалися із дітьми переселенцями

Read more