ремонт ванной.
как построить флигель
ремонтное село
Допомогти
Четвер, 16 березня 2017 00:00

Представники християнських конфесій отримують нову інформацію про ВІЛ/СНІД в Україні

ELEOS-UKRAINE у партнерстві з Комісією з питань соціального служіння при Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій та за підтримки UNAIDS продовжує роботу семінару, присвяченого глобальній проблемі ВІЛ/СНІДу в Україні.

У роботі семінару беруть участь представники різних християнських конфесій України. Об’єднані однією метою – попередити епідеміологічний сплеск ВІЛ-інфекції в Україні, представники конфесій отримують нову інформацію та діляться досвідом.

«Думаю, що це гарна ініціатива – зібрати представників різних конфесій задля консолідації зусиль для подолання епідемії СНІДу в Україні. Хочу сказати, що якщо ми хочемо подолати в Україні епідемію цього страшного захворювання, то слід скористатися різними важелями впливу, включаючи й великий вплив Церкви на суспільство», - говорить учасниця семінару Світлана Колодчин, заступник директора благодійного фонду «Карітас-Одеса УГКЦ».

Пастор Німецької Євангелично-Лютеранської Церкви в Україні Андрій Кузнецов зауважує, що для того, щоб правильно боротися із ВІЛ-СНІД, треба отримати правильні систематизовані знання:

«Семинар по противодействию эпидемии ВИЧ/СПИДа в Украине важен для того, чтобы систематизировать знания о ВИЧ-инфекции и о путях преодоления эпидемии. Меня радует, что здесь учавствуют представители многих конфессий. Семинар также важен в перспективе расширения медицинского капеланства в Украине».

Протягом чотирьох попередніх днів семінару учасники змогли отримати базову інформацію про ВІЛ-інфекцію та сучасні глобальні та національні стратегії і напрямки роботи у сфері ВІЛ/СНІД, ознайомилися з головними засадами й принципами громадських організацій, які допомагають інфікованим знайти шлях до вирішення своїх проблем. Також відвідали відділення ВІЛ-інфекції Інституту епідеміології і інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського та Київський міський центр профілактики і боротьби зі СНІДом, де безпосередньо спостерігали за роботою соціальних робітників.

Говорить Галина Насінник, працівник благодійного фонду Карітас-Харків:

«ВІЛ/СНІД для мене зовсім нова тема. Кожен день наших занять відкривається по новому і приносить нову інформацію. Для мене дуже важливо, що я змогла познайомитися з ВІЛ-позитивними людьми і зрозуміла, що в них такі самі цінності і пріоритети у житті, як і в мене. Наші тематичні бесіди дали мені усвідомлення, що тема ВІЛ/СНІД для мене є близькою. В один із днів протягом семінару ми мали спілкування із соціальними робітниками київських клінік. Я прийшла до висновку, що це не просто робота, це дійсно служіння».

«Семинар по противодействию эпидемии ВИЧ/СПИДа в Украине очень важен для меня, - говорить Роман Тимченко, соціальний працівник інституту епідеміології і інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського, представник Всеукраїнської благодійної організації «Час Життя Плюс». Здесь я еще болем убедился, что Церковь, в независимости от конфессий, должна более активно идти в больницы для общения с ВИЧ-инфицированными. Церковь должна первой искать контакты с этими людьми для их же пользы» .

Учасники семінару дізналися, що в останні роки в Україні за даними лабораторних досліджень щорічно виявляють близько 30 тис. ВІЛ-позитивних осіб, близько 20 тис. осіб реєструють з уперше в житті встановленим діагнозом ВІЛ-інфекції, у 10 тис. осіб (50%) одночасно діагностується ВІЛ-інфекція і СНІД. У 2015 р. було обстежено на ВІЛ-інфекцію 2,3 млн осіб, у т.ч. без урахування донорів та вагітних (1,2 млн осіб), серед яких частка обстежених осіб з груп підвищеного ризику склала 17% та у різних регіонах країни коливалась від 3,9% – у Закарпатській області до 36,1% – у м. Києві.

Сьогодні в Україні продовжують надаватися основні послуги з лікування та профілактики ВІЛ-інфекції, які дозволяють зберігати досягнення та позитивні тенденції в боротьбі з ВІЛ/СНІДом. Так, за період 2006-2015 рр. кількість осіб, які отримують антиретровірусну терапію (АРТ), збільшилась майже у 20 разів – з 3 058 осіб до 60 753 осіб, частка закупівель антиретровірусних препаратів за кошти державного бюджету зросла в 13 разів – з 6% до 78%, доступ клієнтів до програм ЗПТ був значно розширений – з 160 до більш ніж 8 500 осіб, серед яких 41% ВІЛ-позитивні особи. За 12 років, за даними серологічних досліджень, рівень передачі ВІЛ від матері до дитини зменшився в 7 разів – з 27,8% в 2001 р. до 3,8% в 2013 р.

Чебан Максим, пастор протестанської церкви Одеси, військовий капеллан, соціальний працівник благодійного фонду «Деполь Україна»:

«На семинаре мне было очень интересно. Это хороший наглядный опыт того, как Церковь находит влияние на людей, мотивируя их нести в мир духовную составную. Мы служим друг другу инструментами: Церковь и общество. В эти дни здесь очень хорошая межконфессиональная атмосфера. Интересно быть частью такого проекта».

 

Останні фото

Всі новини
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prev Next

Вільний простір для молоді Акведук - Біл…

27-02-2018 Hits:47 Галерея Super User

Вільний простір для молоді Акведук - Біловодськ

Read more

Відкриття "Будинку Марфи і Марії…

12-08-2016 Hits:828 Галерея Super User

Відкриття "Будинку Марфи і Марії"

Read more

Нагородження "Благодійна Україна - …

12-08-2016 Hits:648 Галерея Super User

Нагородження "Благодійна Україна - 2015"

Read more

Міжнародний клас Eleos-Children

09-08-2016 Hits:686 Галерея Super User

Міжнародний клас Eleos-Children

Read more

Великдень на Яворівському полігоні

03-05-2016 Hits:777 Галерея Super User

Великдень на Яворівському полігоні

Read more

Останні відео

Всі новини
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prev Next

Міграція в Біблії

09-08-2016 Hits:748 Відео Super User

Міграція в Біблії

Read more

В Андріївській церкві у столиці відкрили…

09-08-2016 Hits:591 Відео Super User

В Андріївській церкві у столиці відкрили виставку пам'яті загиблим героям

Read more

Перший молитовник в Україні шрифтом Брай…

09-08-2016 Hits:657 Відео Super User

Перший молитовник в Україні шрифтом Брайля ( Сюжет "СТБ")

Read more

Для бійців АТО відкрили центр психологіч…

09-08-2016 Hits:654 Відео Super User

Для бійців АТО відкрили центр психологічної допомоги

Read more

Священнослужителі позмагалися із дітьми …

09-08-2016 Hits:665 Відео Super User

Священнослужителі позмагалися із дітьми переселенцями

Read more