Елеос - це піклування.
Елеос - це допомога.
Елеос - це підтримка.
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
 
 
 
Четвер, 13 квітня 2017 00:00

Підтримати реформу охорони здоров'я

Найближчими днями Верховна Рада України розгляне законопроект про реформу охорони здоров'я. Якщо рішення буде позитивним, на українців чекає кардинально новий підхід до надання медичних послуг. Ініціатор реформи - Міністр охорони здоров'я Уляна Супрун. Вона категорично відмовляється від системи загальнообов'язкового медичного страхування. "Паспорт громадянина України - це і є страховий поліс!", - каже вона. Пані Супрун упевнена, що медичні послуги мають бути безкоштовними і оплачуватися з бюджету, адже саме це задекларовано в Конституції.

УПЦ Київського Патріархату, ЕЛЕОС-УКРАЇНА та Міністр охорони здоров'я організували зустріч, щоб поспілкуватися про впровадження реформ в Україні. Патріарх Філарет висловив Уляні повну підтримку, зазначивши, що не може не підтримати реформу, що направлена на покращення життя та здоров'я українців.

Саід Ісмагілов, муфтій Духовного управляння мусульман України "УММА" у своїй сторінці Фейсбук також заявив про підтримку реформування охорони здоров'я.

Крім того, реформи підтримані головою Української Греко-Католицької Церкви Верховним Архієпископом Святославом Шевчуком та лідерами Євангельських Церков України.

Що ж означає ця реформа, і що це змінить для кожного українця?

По-перше, завдяки системі е-Health, максимум інформації зберігатимуть та оброблятимуть онлайн. Таким чином, більше не буде паперових карток-зошитів з незрозумілими записами та черг в реєстратурі. Лікарів забезпечать комп'ютерами. До історії хвороби, аналізів та рецептів матимуть доступ як пацієнти, так і медпрацівники. Електронні рецепти неможливо буде загубити, а інформацію про пацієнта можна буде відновити в будь-який момент. Акцент також робиться на конфіденційності та безпеці передачі інформації, з метою збереження медичної таємниці.

Окрім комфорту в отриманні медичних послуг, е-Health дозволить побачити реальну ситуацію в охороні здоров'я. А саме: як часто звертаються громадяни у медичні заклади, з якими хворобами, які ліки їм призначають та ін. Усі ці дані підраховуватимуться автоматично. Це створить основу для наступного етапу реформи, програми "Доступні ліки".

За програмою уся інформація про доходи та видатки медичного закладу також буде відкритою. Ми зможемо легко побачити, які саме препарати були надані кожній лікарні, які ліки та процедури призначені пацієнтам, і що саме залишається на балансі лікарні. Це покладе край корупційним схемам, де ліки, виділені державою, перепродаються, а пацієнтам відмовляють, допоки вони не забезпечать лікарню медичними препаратами. Подібна система вже більше року діє в Одеській області і показує незаперечні успіхи у боротьбі з корупцією.
Також за програмою стане можливим самостійно обирати лікаря та заключати з ним договір. В рамках цього договору, надані послуги оплачуватимуться за рахунок податків громадян, а ліки за рецептом аптеки видаватимуть безкоштовно.

Отже тепер справа за українським парламентом. Чекатимемо на результати голосування.

Більше про реформу охорони здоров'я читайте на сайті МОЗ.

1

Останні відео

Всі новини
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prev Next

Міграція в Біблії

09-08-2016 Hits:1073 Відео Super User

Міграція в Біблії

Read more

В Андріївській церкві у столиці відкрили…

09-08-2016 Hits:846 Відео Super User

В Андріївській церкві у столиці відкрили виставку пам'яті загиблим героям

Read more

Перший молитовник в Україні шрифтом Брай…

09-08-2016 Hits:970 Відео Super User

Перший молитовник в Україні шрифтом Брайля ( Сюжет "СТБ")

Read more

Для бійців АТО відкрили центр психологіч…

09-08-2016 Hits:884 Відео Super User

Для бійців АТО відкрили центр психологічної допомоги

Read more

Священнослужителі позмагалися із дітьми …

09-08-2016 Hits:908 Відео Super User

Священнослужителі позмагалися із дітьми переселенцями

Read more