Елеос - це піклування.
Елеос - це допомога.
Елеос - це підтримка.
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
 
 
 
Субота, 07 жовтня 2017 00:00

У Києві, в Україні має бути якісна паліативна допомога - громадські активісти, духовні лідери, лікарі, державні службовці, митці об'єднуються навкоко соціальних проблем

6 жовтня до Всесвітнього дня паліативної допомоги на території Михайлівського Золотоверхого Монастиря пройшла благодійна відкрита вистава “Оскар і Рожева пані”.

Глибока та драматична історія хлопчика Оскара, який хворіє на невиліковну хворобу розчулила багатьох присутніх. Кожен зміг  побачити з якими складнощами зіштовхується дитина з хворобою.

Після вистави за участі громадських активістів, державних службовців, релігійних лідерів відбулось обговорення.

Першою своїми думками щодо проблеми паліативу поділилася із присутніми Уляна Супрун, в.о. Міністра охорони здоров’я України.

Пані Уляна розповіла про те, що ми насправді недооцінюємо той стан, у якому перебуває людина, яка помирає. На такому етапі ми маємо подумати, яким чином підтримати пацієнта, як допомогти відійти у вічність гідно, без болю та у колі рідних. Саме тому, за словами пані Уляни, паліативна допомога має надаватися державою, бо це складова її відповідальності: не фінансова, не міжнародно-правова, а заснована на повазі людей один до одного.

Архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій (Горобцов) підтримав думку пані Уляни та додав: «Всім українцям не треба чекати, поки хтось у сім’ї захворіє на рак, а треба своє серце, свою душу, всю свою любов віддавати ближнім, особливо тим людям, які зараз потребують нашої допомоги».

Звернувся до присутніх також представник Німецької євангелічно-лютеранської церкви України пастор Андрій Кузнєцов, який зазначив: «Якщо в нас є чим допомогти, якщо Господь благословив нас матеріально, - ми мусимо це робити, тому що ми не знаємо, коли, як, в якому вигляді ми підемо до Господа».

Особливу увагу на значення духовної підтримки, яку надають церкви та релігійні організації, звернув Саід Ісмагілов, муфтій Духовного управління мусульман України «УММА». «Сьогоднішня вистава показала, що людині, що знаходиться у такому важкому стані, потрібна допомога: потрібно бути поруч з нею, потрібно підтримувати, разом молитися, потрібно просто дивитися у очі. І релігійні організації це роблять, тому що так повелів Господь, тому що це прояв любові до ближнього. Тому давайте об’єднуватися для цих добрих справ, - зазначив Саід Ісмагілов.

Михайленко Володимир, пастор Християн віри євангельської (п’ятидесятників) звернув увагу на проблему відсутності належного рівня знеболення серед паліативних хворих: «Як можливо, щоб у сучасному світі людина мучилася, бо не має доступу до знеболюючих!?»  Пастор Володимир виразив надію, що: «У всіх українців буде доступ до знеболюючих. Це наша мета і в цьому нам допоможе Господь!»

Особливу увагу на проблему паліативної допомоги звернув Андрій Славуцький, лікар, співзасновник БФ «Епіона. Укр»: «На жаль, в Києві за нашими підрахунками близько 25 тисяч людей, поки ми тут розмовляємо, знаходяться в жахливих умовах, і лише 3200 осіб отримують таку допомогу. Це неймовірно малі цифри по відношенню до того страждання та болю, які існують».

Пан Андрій вказав, що відповідно до нового підходу Всесвітньої організації охорони здоров’я, паліативна допомога має надаватися не лише з моменту постановлення смертельного діагнозу, а й з моменту встановлення життєво небезпечного захворювання, яке ще э шанс вилікувати. А при такому підході статистика в Україні вражає ще дужче: 56 000 осіб очікують на отримання допомоги, але реально вона надається лише 3200 людям, - зазначив Андрій Славуцький та висловив сподівання на покращення даних показників у майбутньому.

Окремими думками про важливість паліативної допомоги поділилися з присутніми Айдер Рестемов, муфтій Духовного управління мусульман Автономної Республіки Крим, а також Георгій Пригунов, ієрей УПЦ КП, психолог, арт-терапевт.

Сергій Дмитрієв, протоієрей УПЦ КП, Голова «ЕЛЕОС-УКРАЇНА» звернув увагу присутніх на важливість такої зустрічі між представниками виконавчої влади, голів релігійних організацій та експертів. Протоієрей Сергій підкреслив, що місце проведення вистави, - Михайлівський монастир, є місцем набату для всіх людей, покликаний привернути увагу до необхідності змін та дій у сфері надання паліативної допомоги.

Уляна Супрун підсумувала обговорення про паліатив, як складову медичної реформи: «Все, що робиться у медичній реформі – це ціла команда, яка працює.  Це 72% українців, які підтримують реформу, Рада церков і релігійних організацій, лікарська та медична спільноти, які підтримують медичну реформу».

Також пані Уляна виразила побажання через рік роботи у цьому напрямку поділитися успіхами: «Я сподіваюсь, що наступного року, коли знову буде вистава тут у Михайлівському монастирі,…ми вже зможемо обговорити, які у є досягнення».

Оскільки духовна підтримка є важливою складовою паліативної допомоги, вкрай важливо, що 6 жовтня на території Михайлівського Золотоверхого Монастиря голови церков та релігійних організацій всі разом зібралися та підтримали ідею необхідності покращення паліативної допомоги в Україні.

Для ефективних змін у наданні паліативної допомоги необхідно об’єднувати зусилля всієї громади: від публічної адміністрації – до лікарів та духівників.

Дивіться також: У Михайлівському говорили про проблеми паліативу в Києві

 

 

Організатор: "ЕЛЕОС-УКРАЇНА" за фін. підтримки "Відродження"

Партнери: Івано-Франківський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Івана Франка, БО "Всеукраїнська Мережа ЛЖВ", "Епіона.УКР"., ОБ.

1

Останні відео

Всі новини
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prev Next

Міграція в Біблії

09-08-2016 Hits:1002 Відео Super User

Міграція в Біблії

Read more

В Андріївській церкві у столиці відкрили…

09-08-2016 Hits:801 Відео Super User

В Андріївській церкві у столиці відкрили виставку пам'яті загиблим героям

Read more

Перший молитовник в Україні шрифтом Брай…

09-08-2016 Hits:884 Відео Super User

Перший молитовник в Україні шрифтом Брайля ( Сюжет "СТБ")

Read more

Для бійців АТО відкрили центр психологіч…

09-08-2016 Hits:829 Відео Super User

Для бійців АТО відкрили центр психологічної допомоги

Read more

Священнослужителі позмагалися із дітьми …

09-08-2016 Hits:856 Відео Super User

Священнослужителі позмагалися із дітьми переселенцями

Read more