Елеос - це піклування.
Елеос - це допомога.
Елеос - це підтримка.
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
 
 
 
П'ятниця, 23 лютого 2018 00:00

Біловодськ у Києві

Протягом 16-19 лютого у Києві в ЕЛЕОС-УКРАЇНА гостили дівчата із зони АТО, Біловодського району Луганської області.

Групу підлітків зібрав «HumanRightsFest» - правознавчий фестиваль та конкурси з прав дитини, який організував Вільний простір для молоді "Акведук" - Біловодськ у рамках проекту «Соціальна інтеграція та розвиток дітей та молоді через неформальну освіту, психосоціальні послуги та соціальну підтримку на базі Центру «Вільний простір Акведук» , який було започатковано 1 липня 2017 році Eleos-Ukraine за сприяння Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив, Embassy of Canada in Ukraine. У культурно-освітню подорож поїхали 15 дітей віком 12-17 р., які стали переможцями у різноманітних творчих номінаціях: малюнки, фотографії, твори та вірші.

На меті подорожі стояли: підтримка активних підлітків, розвиток їх потенціалу та мотивації; покращення психологічного стану через активний відпочинок; розширення світогляду дітей, їх знань та навичок; поглиблення міжрегіональної співпраці, зокрема через знайомство та взаємодію дітей, які проживають у Біловодську та Києві, інтеграція дітей в українське суспільство через знайомство з історією, традиціями та звичаями України і сьогоденним життя іншого міста.

Наша програма мала бути різноманітою та різносторонньою, охопити всі сфери нашого життя у різних площах. І, завдяки, великій кількості добрих людей, ми її такою зробили: ми гуляли містом, відвідували музеї, спілкувалися із однолітками, різноманітними людьми, представниками державного, неурядового, підприємницького, мистецького секторів, вчились користуватися громадським транспортом, відвідували різні заклади харчування та різної кухні, вчились етикету, говорили про життя і ще багато іншого.

За 4 дні ми відвідали чимало музеїв: Музей "Меморіал жертв голодомору", Музей досягнень братів Кличків, Національний музей літератури, Музей Телебачення (ЮА:Перший), Музей Михайлівського монастиря і не тільки музей, а весь комплекс монастиря. 

В перший же день у Посольстві Канади ми зустрілися з паном Послом Канади в Україні, Романом Ващуком, де під час зустрічі говорили про Акведук, можливості та перспективи дітей та молоді, особистий шлях, важливість згуртування на шляху до змін. 

Набільше дітей вразило те, що Пан Посол говорив з усіма на рівних, що зробив з кожним бажаючим фото. Як не дивно, але людина такої високої посади для дітей була недосяжною. І дуже здивував, усіх без вийнятку, такий теплий приойм і чаювання з бесідами за одним столом, і фотографія з кожним бажаючим.  

Ще однією з найбільших подій для дівчат стало відвідування Верховної Ради. Як відзначили усі, раніше бачили тільки по телевізору. Під час екскурсії групу супроводжував народний депут, ветеран АТО, родом з Луганщини Артем Вітко. Розмови про актуальне закінчились сувенірами від п. Артема землячкам.

В перший день, ми відвідали визитівку м. Київ, один з найкращих ресторанів України Останню Барикаду, де на нас чекали смачний обід та екскурсія. Тут же ми познайомилися зі школою №5 Печерського району та отримали подарунки від школярів та їх родин. 

Перший вечір закінчився у TennClub разом з нашим вихованцем Кирилом Котом, розмовами про актуальні питання підлітків, дискусією, обмінами думками, і звісно, цікавими іграми. 

Другий день, був наповнений не менше за перший. Ми були в кінотеатрі  Сінема Сіті Київ на фільмі "Той, що біжить у лабіринті", формату 3D, потім гуляли містом, побачили Річковий вокзал і відвідали Шевченкову Церкву. Дізнались, що таке фунікулер.

За теплим чаєм зі смаколиками ми говорили в нашому кафе на Андріївському узвозі про здорове харчування з Анною Осипенко, про українські та індійські традиції, медицину та здоровий спосіб життя.

Після вечері в Елеос-Україна обмінювались думками та говорили про наше життя. А потім пішли гуляти вечірнім Києвом.

Враховуючи те, що вся Україна у ці дні у траурі, адже лютий місяць пов'язаний з кривавами подіями Революції Гідності, наш недільний ранок почався із безпосереднього знайомства з Революцією Гідності, екскурсією та покладання квітів Небесній Сотні. З дітьми зустрівся учасник Революції, керівник ГО "Центр підтримки патріотів, Сотник 34-ї сотні Самооборони Майдану Ігор Рудник.

На третій день ми відвідали виставу про дружбу у Київському Академічному Театру на Липках "Зеленими пагорбами океану", а потім дорогою до наступного знайомства, побачили Андріївський узвіз і потрапили на балет "Лускунчик" у  Київському муніципальному академічному театрі опери та балету для дітей та юнацтва. 

Ввечері вже всі мали змогу придбати сувеніри та подарунки додому.

Черговий вечір нас спочатку зібрав на обговорення канікул у столиці. Після чого дівчата зустрілись з відомою українською худоницею Валерією Москвітіною.

Останній день, мабуть був найбільш насиченим, бо був він останній. Після потрясаючого Літературного музею та Музею Телебачення, на обіді ми зустрілись з митцем, співачкою, художником, громадським діячем, волонтером, Радником Міністра України Анжелікою Рудницькою, з якою також дуже багато говорили про важливі речі сьогодення. Після чого п. Анжеліка подарувала дівчатам сувеніри. 

В той же останній наш день, ми зустрілися на відверті розмови з виконавчим директором ВБО "Конвіктус Україна" Євгенією Кувшиновою. Зустріч розтягнулась більш ніж на 2 години, хоча ми планували значно менше. Говорили про наркотики, про жінку в сучасному світі, гендер, насилля, успіх, діяльність НУО, можливості та перспективи у нашому світі. Найбільше дівчат вразила відвертість та щирість п. Євгенії. Був би ще час, здається, говорили б і далі.  

Зустрілись також з народним депутатом 7скликання Валерієм Мошенським, земляком дівчат, який під час розмов про проблеми сьогодення подарував дівчатам солодощі та розумні годинники.

Останній вечір закінчився вечерею в ПіццаВетерано разом з ветераном, успішним підприємцем Богданом Чабаном. 

На останок, дівчата отримала сертифікати про свою участь та перемогу у фестивальних конкурсах. Привітати дітей прийшов наш постійний волонтер пан Борис із Москви, який подарував дівчатам записники та прекрасні книги Братів Капранових "Мальовнича Історія Української Незалежності".

Так минули наші 4 дні, швидко, але наповенено.  

Керівник проекту "Вільний простір "Акведук", Олександра Ашрапова.

"Відкриття центру для дітей було для нас однією з перших задач з початку роботи в Луганській області, взагалі відкриття подібних центрів, особливо в сільській місцевості і міжрегіональна комунікаціяя залишаються для нас пріорітетом.  Спілкуватися один з одним, знайомитися один з одним: люди-люди, місто-селище-місто та об'єднуватися, повірити дітям у себе та в один одного - це головні посили цієї подорожі.

Кожен з нас має великий потенціал - наша головна задача дати можливість цьому потенціалу розкритися. Багато різних задач виконувала ця поїздка, але саме головне - це знайомство дітей і нас з оточуючим нас світом з усіма подальшими наслідками. Наврядчи людина може обрати для себе щось, незнаючи, що воно навіть таким є, що воно взагалі існує.

Ми закликаємо усіх доєднуватися до подібних рухів - поїздок дітей Україною, особливо із сільської місцевості. Це не вимагає величезних витрат і сил, але містить у собі купу компонентів, які ведуть до змін в особистому житті кожної людини і змін, безперечно, у суспільстві. Дуже багато речей, які є для багатьох з нас очевидними, для цих дітей були великим відкриттям". 

Старший соціальний працівник Вільного простору "Акведук", Яна Шикова (смт. Біловодськ), працює в Акведуці з початку його заснування з 1 липня 2017 р. Почала працювати над проектом ще навесні, коли приїхала на стажування в "ЕЛЕОС-УКРАЇНА" з метою перейняття досвіду роботи неурядової організації та діяльносіт анти-кафе "TeenClub" і відкриття подібного закладу у Біловодську.  Є бібліотекарем у Біловодській центральній районній бібліотеці, де і було розташовано центр. Ділиться враженнями про свою роботу та поїздку:

"На мій погляд,  культурно-освітні поїздки мають велике значення , їх планування та організація вкрай важливо. Організація їх за допомогою конкурсів та  змагань - це такий собі стимул для дітей, бути кращими та рухатись вперед. Особливо, це важливо для сімей та дітей, які не мають змоги самостійно надати дитині можливість подорожувати, з тих чи інших обставин. 

Для сучасної молоді, окрім відпочинку це ще й духовнийта всебічний  розвиток;  натхнення на створення нового в своєму місці чи селі; переймання успішного досвіду життя та розвитку людей в великих містах; можливість підлітка краще зрозуміти, чого хоче саме він, де жити, де навчатися, адже, значна кількість, учасників, які відвідали Київ, це майбутні студенти, які ще в знаходяться в пошуку своєї професії; свідомість того, чи готові вони вже покинути свій рідній дім, бути від нього відділеним.

Після поїздки всі діти повернулися натхненними, вони вже мріють про створення цікавих закладів дозвілля для молоді в Біловодську. Вони «виросли» в своїх очах, бо вперше так далеко самостійно поїхали з дому.

Для кожного з  нас кожна поїздка – це досвід, це враження та емоції, які запам’ятаються на все життя".

Богдана Бондарь, 13 років:

Я мешканка Біловодська, тут я народилася та живу. Я перемогла в правознавчому конкурсі і тому мала можливість поїхати до Київа на екскурсію. До цієї поїздки я бачила Київ тільки по телевізору, а тепер я пишаюсь, що побачила столицю власними очима. Мені найбільше сподобалось в театрі, мене дуже вразила жива гра акторів. Найбільше у цій поїздці мене вразило те, що я мала змогу особисто поспілкуватися з паном Послом Канади в Україні Романом Ващуком. Мене вразила його простота, то як він піклується про оточуючих людей з якими навіть не знайомий. Мене вразило те, що я особисто з ним спілкувалсь і зробила з ним селфі (посміхається).  У Києві мене найбільш також здивували велич та ассортимент торгових центрів. Я рада, що отримала подарунок від Валерія Мошенського, годинник про який я давно мріяла. Мені ще важко сказати, що саме змінилося в моєму житті, але мене переповнюють емоції, відчуття гордості, що маю велечезну купу фотографій з різних відомих місць. Звісно, такі поїздки дуже потрібні, аби на власні очі побачити світ.

Катерина Артюшенко, 15 років:

Найбільше мені сподобався похід до Посольства Канади, Меморіалу Голодомору та зустріч з главою "Конвіктуса". До цієї поздки я не знала, що Олімпійські ігри може транслювати тільки UA Перший, а тепер я це знаю. Мене найбільше вразило те, що ми провели дружню бесіду з послом Канади в Україні, Романом Ващуком. Найбільше здивувало доброзичливість та чинність цілком сторонніх людей по відношенню до мене та моїх друзів. З тих людей, яких я бачила мене найбільше вразили: Роман Ващук, бо він був дуже привітним з нами, та Євгенія Кувшинова, бо вона є дуже цікавою людиною та сильною жінкою. Після цієї поїздки у моєму житті змінилось уявлення про Київ та його населення. Такі поїздки потрібні дітям, вони дозволяють розширити межі кругозору дітей та впливають на їх здатніть контактувати з навколишнім світом, підвищують їх здібність знаходити спільну мову у великому колективі. Також завдяки цім мандрівкам дитина, яка потрапляє за межі сім'ї, відчуває себе більш самостійною та дорослою, що підвищує її самооцінку.

Карина Божко, 15 років:

"Я брала участь у поїздці в Київ. Найбліьше мені сподобалось відвідувати музей братів Кличко, там було дуже цікаво. До цієї поїздки я не знала, що в Київі є настільки багато цікавих місць, а тепер я це знаю, бо побачила все на власні очі. Мене найбільше вразило те, що в мене була така чудова можливість відвідати нашу столицю й познайомитися з новими людьми. Мене найбільшше здивувало те, що Київ дуже метушливе місто і що всі люди живуть у такому шаленому темпі. З людей, яких я бачила мене найбільше вразила Євгенія Кувшинова, бо вона дуже успішна й гарна у спілкуванні жінка. Після цієї поїздки в моєму житті зміняться деякі речі й моє ставлення до них, бо завдяки спілкуванню з різними людьми я багато чого зрозуміла. Такі поїздки потрібні дітям, бо це є чудовою можливістю для розвитку дітей, у нашому селищі є зовсім не все що для нас потрібне".

Анастасія Беденко, 16 років:

"Ця поїздка мене змінила. Це була дуже мотивуюча подорож. Стало менше страхів. Люди з якими ми зустрічались значно підвищили віру у свої сили і у себе. Мені дуже сподобалось програма і люди з якими ми знайомились і спілкувались. Такі речі необхідні для дітей, вони дуже сильно мотивують."

 

Після того як наші діти повернулись додому, ми отримали від них лист із віршем колективно складеним, яким ділимось із Вами.

 

«Акведук від Біловодська до Києва»

Потяг до Києва, друзі навкруг,

мрії так скоро здійсняться…

Прямує далеко наш клуб «Акведук»,

мости між містами зміцняться…

Музеї, кафе, смачна кава, метро,

екскурсії містом, знайомства:

нардепи, зірки, ветерани АТО,

очільник Канади посольства…

Собори, театри, дзвіниці,

Верховна Рада, балет і кіно,

дуже гостинно приймає столиця,

в дітей таких вражень давно не було…

 *

Найуспішніші люди, відомі місця,

призи, обмін досвідом, подарунки,

так теплотою сповняють серця

з «Елеос-Україна» стосунки!.

 *

Завдяки вашій праці щоденній,

блискучім ідеям, команді чудовій

в дозвіллі дітей зникає буденність,

і кожен день стає більш кольоровим!

 *

Потяг додому, друзі навкруг,

емоцій і вражень були стерті межі,

прямує додому наш клуб «Акведук»,

де розвитку й дружбі немає обмежень!

***

Наша поїздка була б неможлива, якщо б до неї не доєдналось дуже багато хороших людей!

Від усієї душі хочемо подякувати кожному хто, долучився до організації подорожі дітей до Києва за активну позицію та добрі серця, підтримку та довіру! 

У першу чергу велике спасибі Посольству Канади в Україні, Канадському Фонду Підтримки Місцевих Ініціатив, який ще влітку підтримав наш проект. Особлива подяка панові Послу Канади в Україні Roman Vashchuk, який  зустрівся з дітьми під час дружньої бесіди у Посольстві Канади. 

За постійно відкриті двері для дітей, безкоштовні екскурсії монастирем, волонтерську допомогу Київська православна богословська академія, за поселення дітей Феодосій Ляхович, спасибі Свято-Михайлівський Золотоверхий Монастир, особливо наміснику монастиря архієпископу Агапіту. 

Дякуємо щиро за творчу підтримку та сприяння в організації заходів Міністерство культури України та Мистецькій Агенції Територія А, особливо, митцю, співачці, художнику, громадському діячеві, волонтеру, Раднику Міністра України, яка не просто допомагала в Організації низки заходів Анжеліка Рудницька, а також зустрілась з дітьми разом за обідом на душевні розмови про актуальне і залишила кожному сувеніри.

Дякуємо за підтримку в організації заходів Школа #5 Печерського району м. Київ, за подарунки від родин школярів школи підліткам, за цікаве спілкування, особливо Наталія ЄфремоваКирилл Кот


Дякуємо народному депутату Артем Вітко, який супроводжував дівчат під час екскурсії у Верховній Раді України, за цікаві розмови та пам’ятні подарунки для гостей із Біловодського району. 


Великі спасибі нашому доброму другу, який завжди відгукується на наші прохання, одному з найкращих ресторанів України, який не просто є прикладом успішного творчого бізнесу, а приймає постійно участь у різноманітних благодійних акціях Остання Барикада за екскурсію та смачний обід.

 
Спасибі ТОВ «Сінема-Центр» Сінема Сіті Київ, Кіно-дистриб’юторській Компанії «ЮкрейніанФільмДистриб’юшн» за активну соціальну позицію та надання безкоштовних квитків на кінопоказ «Фільм «Той, що біжить у лабіринті», формат 3D».

Дякуємо за цікаві бесіди про здорове харчування та різноманіття культур, українські та індійські традиції, чайну церемонію із незвичними смаколиками Анна ОсипенкоКлиника "Аюрведа192".

Дякуємо за розповіді та екскурсію, про Революцію Гідності, ГО "Центр підтримки патріотів, Сотникові 34-ї сотні Самооборони Майдану Igor Rudnyk

Дякуємо Київському Академічному Театру на Липках, ТЮГ на Липках на Липках за безкоштовні квитки на виставу «Зеленими пагорбами океану».

Спасибі за безкоштовні квитки на балет «Лускунчик» Київському муніципальному театру опери та балету Київському муніципальному академічному театру опери та балету для дітей та юнацтва. 
Дякуємо Національний музей літератури України за відгук на наше прохання та надзвичайно цікаву подорож історією літератури, безкоштовні квиток і цю скрабницю.


Спасибі за сприяння та безкоштовну екскурсію музеєм та безпосередньо виробництвом UA:ПершийМузей телебачення.


Велика вдячність ВБО «Конвіктус Україна», виконавчому директору Kuvshynova Evgeniya за актуальні, відверті бесіди з дівчатами про діяльність неурядового сектору, про наркотичну залежність, насилля щодо дітей та жінок у родинах, роль жінки у сучасному світі, успіх та його виміри, підтримку наших дівчат та екскурсію фондом. 


За зустріч і розмови та подарунки дітям у вигляді розумних годинників та солодощей спасибі народному депутату 7скликання Valery Moshensky
Дякуємо українській художниці Moskvitina Valeria Artist за вечірній майстер-клас із живопису та розмови про мистецтво.

 
Спасибі за знижки на квитки Національний музей "Меморіал жертв Голодомору".


Дякуємо Pizza Veterano за великі знижки на нашу останню вечерю разом у Києві, за відверті розмови про життя та успіх спасибі ветеранові, підприємцю, активному громадську діячу Богдан Чабан


Дякуємо добрій людині, нашому волонтеру із Москви, панові Борису за бесіди про актуальне та подарунки дітям у вигляді потрясаючих книжок Мальовнича Історія Незалежності України від Братів Капранових та записники.

За знижки на книги спасибі Брати Капранови


За підтримку організації подорожі безпосередньо у смт. Біловодськ, підтримку нашої роботи, команди Eleos-Luhansk хочемо сказати спасибі Біловодська ЦРБ районній бібліотеці, Відділ освіти виконавчого комітету Біловодської селищної радиВідділ культури виконавчого комітету Біловодської селищної радиКЗ "Біловодський районний центр первинної медико - санітарної допомоги".

Дякуємо Усім, хто нас постійно підтримує та допомагає! Без Вас ми б не могли робити те, що ми робимо!

 

 

 

 

 
 
1

Останні відео

Всі новини
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prev Next

Міграція в Біблії

09-08-2016 Hits:1022 Відео Super User

Міграція в Біблії

Read more

В Андріївській церкві у столиці відкрили…

09-08-2016 Hits:819 Відео Super User

В Андріївській церкві у столиці відкрили виставку пам'яті загиблим героям

Read more

Перший молитовник в Україні шрифтом Брай…

09-08-2016 Hits:905 Відео Super User

Перший молитовник в Україні шрифтом Брайля ( Сюжет "СТБ")

Read more

Для бійців АТО відкрили центр психологіч…

09-08-2016 Hits:849 Відео Super User

Для бійців АТО відкрили центр психологічної допомоги

Read more

Священнослужителі позмагалися із дітьми …

09-08-2016 Hits:872 Відео Super User

Священнослужителі позмагалися із дітьми переселенцями

Read more