Елеос - це піклування.
Елеос - це допомога.
Елеос - це підтримка.
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
 
 
 
Вівторок, 17 липня 2018 00:00

Автокефалія УПЦ: історія, сьогодення, майбутнє

В Україні оптимістично налаштовані віряни сподіваються, що томос буде оприлюднений до Дня Хрещення Руси-України (28 липня), але більш обережні священники, державні діячі і вірні УПЦ (Київського патріархату) кажуть, що зарано бути у цьому упевненими, зовсім не обов’язково, що Константинополь проголосить автокефалію до цієї дати. Як зазначають релігієзнавці та історики, проаналізувавши ситуацію та зробивши «екскурси» в історію отримання автокефалії різними православними церквами, сподівання, що томос буде отриманий до 1030-річного ювілею Хрещення Київської Русі-України, ймовірно, не справдяться.

 

Патріарх Філарет нещодавно визнав, що Росія і Московський патріархат «ведуть шалену боротьбу», щоб завадити Україні отримати томос.

Джерело: виступ патріарха Філарета у книгарні «Є» у Києві 12.07.2018.

 

Президент Петро Порошенко нещодавно заявив, що попри позитивні сигнали від Константинопольського патріарха, не можна сказати, що автокефальний статус Українська помісна церква зможе отримати найближчим часом.

Джерело: виступи П. Порошенка у Зарваниці 15.07.2018.

 

20 мільйонів українців світу підтримують автокефалію – керівництво СКУ

 

Свій внесок у справу отримання українською православною церквою автокефалії роблять українці, які мешкають поза «материковою» Україною. Так, президент Світового конгресу українців (СКУ) Євген Чолій кілька разів відвідував Стамбул, де мав зустрічі, серед інших, з Вселенським патріархом: як повідомив журналістам директор представництва Світового конгресу у Києві Сергій Касьянчук, ще у 2016 році делегати річних загальних зборів СКУ звернулись до Варфоломія І – надати автокефалію українській православній церкві.

 

Цього року керівники СКУ підтримали звернення державних інститутів України - президента, Верховної Ради, уряду України до Вселенського патріарха. За словами Є. Чолія, СКУ представляє близько 20 мільйонів українців д діаспори у 53 країнах світу.

 

Науковець Сергій Здіорук у розмові з кореспондентом Радіо Свобода додає: українці (де би вони не жили) чекають на автокефальну церкву вже майже сто років – 1919 року в УНР ухвалили закон про Українську автокефальну церкву, та втілити його в життя завадила більшовицька агресія.

1

Останні відео

Всі новини
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prev Next

Міграція в Біблії

09-08-2016 Hits:1073 Відео Super User

Міграція в Біблії

Read more

В Андріївській церкві у столиці відкрили…

09-08-2016 Hits:846 Відео Super User

В Андріївській церкві у столиці відкрили виставку пам'яті загиблим героям

Read more

Перший молитовник в Україні шрифтом Брай…

09-08-2016 Hits:971 Відео Super User

Перший молитовник в Україні шрифтом Брайля ( Сюжет "СТБ")

Read more

Для бійців АТО відкрили центр психологіч…

09-08-2016 Hits:884 Відео Super User

Для бійців АТО відкрили центр психологічної допомоги

Read more

Священнослужителі позмагалися із дітьми …

09-08-2016 Hits:908 Відео Super User

Священнослужителі позмагалися із дітьми переселенцями

Read more